Sebeobrana pro děti v Brně | Krav maga KMCS-foto

Sebeobrana pro děti v Brně | Krav maga KMCS

Nenechte své dítě šikanovat!Předejít šikaně je mnohdy snazší, než si myslíte

Krav Maga je i pro děti

Během našich kurzů naučíme děti účinné metody sebeobrany. Ukážeme jim, jak se vyhnout nebezpečným situacím a dojde-li k fyzickému konfliktu, jak z něj rychle vyváznout. Jakmile se dítě naučí bránit, získá větší sebevědomí. Tím se zároveň snižuje pravděpodobnost, že se stane obětí šikany. Přeci jen, vy byste si troufli na někoho, kdo se učí bojový sport či sebeobranu?

Komu jsou kurzy určeny?

Pro všechny děti ve věku 8 až 15 let, které se chtějí naučit bránit a chtějí získat zdravé sebevědomí. Krav Magu lze také doporučit všem dětem, které mají rády netradiční sportovní aktivity.

Tréninky probíhají v nově vybavené tělocvičně vždy v úterý a čtvrtek od 16:00 - 17:00 hod.

Sebeobrana pro děti: Proč bychom ji měli věnovat pozornost?

Dnešní společnost dává občas pěkně zabrat dospělým i dětem. Pocit bezpečí chceme cítit všichni bez rozdílu věku. A ačkoliv si to mnoho z nás vůbec neuvědomuje, dětský svět se v něčem velmi podstatném liší. My se bojíme podivných lidí, které potkáváme v temných uličkách a přes den nás jen tak něco nezastraší. Ale děti se často bojí i za denního světla - svých vrstevníků či starších dětí.

Nepodceňujte hrozbu jménem Šikana

Podle údajů z roku 2017 vydaných Českou školní inspekcí řeší každá 4. škola šikanu. Začíná to přitom opravdu nevinně - žerty a vtípky, kterým se často směje i sama oběť. Vtipy později ale přejdou v pichlavé narážky, požďuchování a později až k psychickému týrání a fyzickému násilí. Myslíte si, že zrovna ve škole vašeho dítěte (nebo dokonce v jeho třídě) se nic takového neděje? Statistiky mluví jinak. Kolem 40 % škol bojuje se šikanou. A to jen tou nahlášenou. Většina dětí se totiž bojí přiznat, že jim ostatní ubližují. Mnohdy si myslí, že by dostali ještě více.